گروه خونی شما نشانه شخصیت شماست.

تصور کنید در یک جلسه خواستگاری حضور دارید و خواستگار محترم به جای اینکه با شما درباره آب‌وهوا و احتمال ماه تولدتان صحبت کند، بگوید: «این اولین‌بار است با یک نفر با گروه خونی AB آشنا می‌شوم!» شما که تا آن لحظه حتی گروه خونی‌تان را نمی‌دانستید با تعجب به او نگاه کنید و او در جواب تعجب شما بگوید: «من خودم گروه خونی O دارم.» بدون شک سوال بعدی شما این خواهد بود که «از کجا متوجه شدید من گروه خونی AB دارم؟» و او پاسخ دهد: «می‌توان آن را در چهره شما دید.» شاید باور نکنید که گروه خونی در برخی کشورها چقدر در انواع انتخاب‌ موثر است. گفته می‌شود بزرگ‌ترین خودروسازان ژاپن ناچارند برای انعکاس مناسب‌ترین بازده در گروه‌های کاری، تعداد معینی از ترکیبات گروه خونی را در ساختارهای مدیریتی و سازمانی‌شان هماهنگ کنند. تحقیقات زیادی درباره علاقه گروه‌های خونی در مورد ورزش، اخبار و برنامه‌های مختلف انجام شده است. این پژوهش‌ها می‌گوید ویژگی‌های گروه‌های خونی مختلف در نژادهای متفاوت تفاوت اندکی با هم دارد.

با هم برخی از ویژگی‌های گروه‌های خونی مختلف را مرور می‌کنیم تا شاید در انتخاب همسر آینده به آنها نیاز پیدا کنید!

گروه خونی A: مشکل‌پسند

به‌عنوان یک قاعده شخصیت گروه خونی A فردی مشکل‌پسند است که در عین حال به نظم و ترتیب، هماهنگی و موقعیت‌های شفاف واضح علاقه‌مند است. حواس‌تان باشد که اگر چنین فردی را به همسری قبول می‌کنید، به‌هیچ عنوان نمی‌توانید راضی‌اش کنید که قانون را دور بزند حتی اگر در حد یک ورود ممنوع باشد. به همین دلیل شاید برای حرفه‌ای مانند پلیسی مناسب باشند چون علاوه بر اینکه قانون‌مدار هستند به جزئیات هم اهمیت می‌دهند. در عوض خیال‌تان از بابت ظاهر او راحت باشد چون چنین فردی در لباس پوشیدن و آراستن موهایش بی‌نهایت منظم و مرتب است. محققان می‌گویند افرادی با گروه خونی A کمال‌گرا هستند و شاید دلسوزترین فردی باشند که در اطراف‌تان می‌شناسید. این افراد همان‌هایی هستند که وقتی کشتی تایتانیک در حال غرق شدن بود، اول زنان و کودکان را سوار قایق‌های نجات کردند. علاوه بر این، آنها آدم‌های خویشتن‌داری هستند و می‌دانند مانند آنها کم است اما باید به‌خاطر داشته باشید که فردی غیرقابل پیش‌بینی‌تر از مرد و زن گروه خونی A وجود ندارد. مسلما افراد A هرچه بیشتر خویشتن‌دار باشند، انرژی بیشتری درون خود محبوس می‌کنند بنابراین مراقب آن بمب‌های گروه A باشید که هیچ‌وقت نمی‌دانید چقدر طول می‌کشد تا به نقطه انفجار رسیده و منفجر می‌شوند. انرژی این افراد با کوچک‌ترین تحریک فوران می‌کند اما از آنجا که آداب‌دان و خوش‌اخلاق هستند، نمی‌توان درست تشخیص داد که چه زمان آنها برانگیخته می‌شوند. زندگی با چنین فردی آرزوی هر زن و مردی است زیرا می‌توانید دو ویژگی مهم برای داشتن زندگی آرام و پراطمینان را در آنها بیابید؛ فداکاری و صداقت. البته این هشدار را هم باید جدی بگیرید که اگر فردی اجتماعی و به‌شدت برون‌گرا باشید با این افراد دچار مشکل می‌شوید چون درست برعکس شما آنها درون‌گرا هستند و دیر با جمع خودمانی می‌شوند. به همه ویژگی‌های مثبت این افراد این خصوصیت منفی را هم اضافه کنید که آنها هیچ‌وقت قدرت مغز اقتصادی ندارند و قادر به پس‌انداز کردن نیستند.

مشهورهای گروه خونی A: بدون شک می‌توان بسیاری از ویژگی‌هایی که توصیف شد در جیمی کارتر، نمونه بارز گروه خون A یافت. هنگامی که افرادی با این گروه خونی رهبران ملی می‌شوند، نشانه‌ای تقریبا مشخص از بی‌ثباتی و آشوب به‌وجود می‌آید. یکی از معروف‌ترین رهبران سیاسی با گروه خونی A را می‌توان آدولف هیتلر دانست. این رهبری از گروه خونی A است که همه می‌توانستند بدون او هم روزگار بگذرانند.

گروه خونی B: خلاق و نوآور

گروه خونی B جالب‌ترین گروه خونی در میان چهار گروه دیگر است. اگرچه تعداد این گروه کم است اما اگر فکر می‌کنید آنها خودشان را در اقلیت می‌دانند سخت در اشتباهید. نادیده‌گرفتن این گروه غیرممکن است. آنها تقریبا همه چیز را نادیده می‌گیرند و از رعایت آداب و معاشرت فرار می‌کنند. این افراد همان‌هایی هستند که اغلب صف را به هم می‌زنند و می‌خواهند راهی برای کوتاه‌شدن راه پیدا کنند حتی اگر قرار باشد از شانه خاکی جاده زودتر به شمال برسند این کار را می‌کنند. مهم‌ترین جنبه منفی این افراد اهمیت‌ندادن به حق و قوانین است درست برعکس گروه خونی A. شاید به همین دلیل است که کارآگاهی مانند شرلوک هلمز با گروه خونی B همیشه با قانون مشکل داشت. اگر چنین فردی همکار شماست باید خودتان را دربرابر ایده‌های خلاقانه و بی‌حدوحصرش کنترل کنید و دندان‌های‌تان را روی هم فشار ندهید‌ چون این استعداد ذاتی گروه خونی B است و طبیعی است که زودتر از شما پیشرفت کند اما روی دیگر سکه، آن ویژگی گروه خونی B است که با محدود و کنترل‌شدن و نظم پذیرفتن مشکل دارند شاید به همین دلیل آنها نتوانند شغل دائمی داشته باشند چون زورشان می‌آید هر روز ساعت مشخصی به سر کار بروند. یادتان باشد اگر فردی با گروه خونی B را به همسری برگزیدید خیال‌تان از آشپزی ماهرانه او راحت باشد. شوخی نیست که در مترو ژاپن راهنمایی برای رستوران‌ها وجود دارد که براساس گروه خونی سرآشپزهاست.

مشهورهای گروه خونی B: اندیشه عمیق و مهارت‌های دقیق تجزیه و تحلیل فیلسوفانی مانند اسپینوزا،‌ امانوئل کانت و هنری برگسون را از برجستگان این گروه خونی قرار داده است. جالب این است که ناپلئون بناپارت، مارشال رومل، داگلاس مک‌آرتور و جورج پتن استادان مسلم ارتش، گروه خونی B داشتند. این نشان از اعتمادبه‌نفس در توانایی‌های رهبری دارد.

گروه خونی AB: منطقی و موثر

آمارهای سال ۸۵ می‌گوید که جمعیت این گروه خونی در ایران تنها ۴۲/۷‌درصد است اما این گروه کم‌جمعیت را می‌توانیم فرهیخته‌ترین گروه جمعیتی دانست. آنچه در مورد افراد گروه خونی AB قابل تامل است، علاقه زیاد آنها به علم است. آنها منطقی‌ترین و حساس‌ترین افرادی هستند که تاکنون با آنها برخورده‌اید. این افراد در اولین نگاه تاثیری قوی می‌گذارند و معمولا از آنچه واقعا هستند باهوش‌تر به‌نظر می‌رسند شاید به همین دلیل در آشوب‌ها بتوان از آنها برای آرام‌کردن جمعیت کمک گرفت. اگر وارد مهمانی شدید و فردی را دیدید که همه را متوجه خود کرده و مدام با بقیه شوخی می‌کند و به اصطلاح مرکز توجه است، شک نکنید که گروه خونی‌‌اش AB است. تحقیقات نشان داده مجریان برنامه‌های تلویزیونی، بازیگران و خوانندگان اغلب گروه خونی AB دارند. در معاشرت با افراد گروه خونی AB مراقب باشید که خیالات‌تان را فاش نکنند. اگر خواستگاری با گروه خونی AB دارید،‌ می‌توانید امیدوار باشید که با پشتکارش خیلی زود پیشرفت کند. اگر با فردی از این گروه خونی روبه‌رو هستید، باید بدانید که نه به گذشته فکر می‌کند و نه به آینده دور؛ برای او حال و آینده نزدیک در اولویت قرار دارد و با تمام وجود در زمان زندگی می‌کند.

مشهورهای گروه خونیAB: اغلب رهبران مذهبی را می‌توان در این گروه قرار داد. برای مثال بودا، سن فرانسیس و مهاتما گاندی همگی از اعضای این گروه خونی بوده‌اند و آرامش فوق‌العاده‌شان هم گویای تعلق‌شان به این گروه است.

گروه خونی O: رقابت‌جو

واقعیت این است که بیشترین مردم گروه خونی O دارند و شاید به همین دلیل دوست دارند همیشه اول باشند. شاید بتوان گفت آنچه دنیای رقابت را زنده نگه داشته این گروه خونی است. اگر مقاوم اول وجود نداشت این گروه بی‌هدف رها می‌شدند. جاذبه موفقیت این افراد را هدفمند کرده است. همین باعث می‌شود که آنها رئیس‌های خوبی باشند. آنها دوست دارند تصویر مثبتی از خود بپرورانند. آنها دوست دارند مورد علاقه قرار بگیرند و مورد احترام باشند. ویژگی‌ای که هیچ‌وقت از افراد گروه خونی O جدا نمی‌شود اعتماد به نفس آنهاست. آنها خودشان را بیشتر از دیگران قبول دارند و همین باعث موفقیت‌شان می‌شود. افراد صاحب این گروه خونی، خوشبین و وفادارند و میانه‌ای هم با عصبانیت ندارند. البته نباید فراموش کرد که بی‌نهایت حسود هستند و مدیریت بحران خوبی هم ندارند و به ‌جای آن ترجیح می‌دهند از موقعیت‌های آشفته فرار کنند. درست است که آنها عاشق قدرت هستند اما همین ویژگی می‌تواند از اعضای این گروه، افرادی طماع بسازد. حواس‌تان باشد اگر خودتان گروه خونی O دارید در انتخاب فردی با گروه خونی O برای همسری دقت بیشتری به خرج دهید چون هر دو دوست دارید در صدر قرار داشته باشید اما اگر از دو گروه خونی متفاوت بودید، سعی کنید خیلی زود به مرد گروه خونی O جواب مثبت ندهید چون ممکن است پشیمان شود و این به ویژگی دمدمی مزاج بودنش برمی‌گردد.

مشهورهای گروه خونیO: رونالد ریگان، ملکه الیزابت و پسرش پرنس چارلز، همه از اعضای این گروه خونی هستند و نمونه‌های خوبی برای نشان دادن اقتدار افراد این گروه خونی به‌شمار می‌روند. البته اقتدار آنها همیشه در مسیر درست هدایت نمی‌شود و تاریخ نشان داده که برجسته‌ترین اعضای گروه‌های بزرگ مافیا هم دارندگان گروه خونی O هستند. یکی از معروف‌ترین این افراد، آل‌کاپون است.

/ 13 نظر / 187 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهتاب

اليييين حالا خودت كدوم گروهي؟؟[ابرو]

دخترقوی

میبینم که همتای ناپلئون بناپارت هستم.[زبان] من یه نظر خصوصی برات گذاشتم،همچین شیک و مجلسی و محترمانه بهش گفتی به تو چه[نیشخند]

دخترقوی

تو نظر خصوصی پرسیده بودم که رشتت : فن اوري اطلاعات و مديريت هست که جوابی دریافت ننمودم.اینطور برداشت کردم که دوست نداری درموردش چیزی بگی.و حقم داری.نمیدونم چجوری نیومد نظرم؟ کمرت از چی درد میکنه؟پوستت چی؟ توچه شکلیه چهرت؟خیلی خوشگلی [پلک][پلک]

سمانه

سلام من AB ام نمی دونستم اینقدر خوبه[نیشخند]

مهتاب

خيلي جالبه الين جون چون...........منم O+ هستم. what a nice coincidence![خنده]

آیناز

من o+ هستم اولشهاش وقبول دارم که مدیر خوبی هستم البته 9خط اول و قبول دارم بقیه شو نه چون نمیتونم قبول کنم که اینطوری هستم اینکه نمیتونم قبول کنم یعنی مغرورم یعنی بقیه ی نوشته ها هم درسته [گریه] اشکال نداره درست باشه عوضش فقط خوشبحالم میشه فقط تو خوشی ها هستم به جای بد میرسه الفرار[خنده]

تنهايي

وااااااااااااااااااااااااااااااااي رمز[گریه]

شیما

گروه خونی من(+O) مطالبی که گذاشتین رو قبول دارم همشون بهم میخوره امّاآدم بی نهایت حسودی نیستم،آخه کسی که حسود باشه هیچوقت به جایی نمیرسه چون خودشو کمتر از دیگران میبینه(به این خاطر حسادت میکنه)،من دوست دارم اول باشم چون به تواناییهام ایمان دارم،شایدحرفام یکم منطقی نباشه ولی من قبولش دارم[خداحافظ]